Wtorek, 20.03.2018

fbinstalktwyt

Ale to już było… Woodstock 2017

Katarzyna Dziubała
Ale to już było… Woodstock 2017

Cztery dni, 83 zespoły, 10 gości na ASP, grupa teatralna, kabaret, setki warsztatów (wybaczcie, że nie zliczę ich wszystkich co do jednego, ale mogłoby braknąć dnia). To najkrótsze podsumowanie 23 Przystanku Woodstock.

Dziewczyny, uwaga!

Nim festiwal rozpoczął się na dobre (i złe) w mediach już pojawiały się głosy, jakoby główny organizator festiwalu chciał robić z dziewczyn muzułmanki. Dla niewtajemniczonych krótkie wyjaśnienie: cała afera wyniknęła z faktu, że na jednym z woodstockowych warsztatów można było zobaczyć, a kto chce to i nauczyć się, jak wiązać hidżab, czyli (cytując za Wikipedią): zasłonę, która okrywa głowę i piersi, noszoną przez większość muzułmanek po osiągnięciu wieku kobiecej dojrzałości w obecności dorosłych mężczyzn spoza ich najbliższej rodziny oraz kobiet nie-muzułmanek. Dla wielu osób kontakt trzeciego stopnia z hidżabem był jednoznaczny z przejściem na islam, niestety, zabrakło bardziej chrześcijańskich intencji, jak choćby otwartości na inną kulturę, religię, czy o zwykłej miłości do bliźniego swego nie wspominając. Natomiast nikt nie uczepił się zajęć jogi (wszak to buddyzm), origami - sztuki orientu, makramy – biżuterii bliskowschodniej, zajęć chińskiej kaligrafii, pogańskiego obrzędu plecenia wianków, czy niemodnego dziś haftu tradycyjnego. Warto też dodać, że temat kontrowersyjnych warsztatów brzmiał: „Hidżab hidżabowi nierówny”, a twórcy zajęć zachęcali słowami: „zapraszamy do odkrywania niełatwej sztuki układania hidżabu. Niemal w każdym kraju nosi się go inaczej, a kobieca pomysłowość w tym zakresie nie zna granic!”. Czyżby prezentowanie kobiecej pomysłowości było skrajnie niebezpieczne?

Dyskusja poniżej pasaPW2017 Agnieszka Janowska58

Drugą aferą parapolityczną, jaka rozniosła się w trakcie tegorocznej edycji przystanku Woodstock, były niefortunnie wypowiedziane słowa Jerzego Owsiaka do posłanki Krystyny Pawłowicz: „Niech pani spróbuje seksu. Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiaty we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać”. W sieci zawrzało, tweety i posty na Facebooku wybuchały jak na polu minowym, aż sprawa zaczęła się ocierać aż o sąd. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek uznała tę wypowiedź w oficjalnym oświadczeniu za skandaliczną, chamską i dopuszczającą się zezwierzęcenia obyczajów. Dodała także, że podjęte zostaną kroki prawne, chroniące dobre imię partyjnej koleżanki. Już jako osoba prywatna Beata Mazurek stwierdziła na Tweeterze, że „J.Owsiak w paskudny sposób obraził posłankę Pawłowicz i przy okazji wszystkie kobiety.”. Ile kobiet poczuło się rzeczywiście dotkniętych takimi słowami? A ilu ludzi mogła zbulwersować opinia pani Pawłowicz, jakoby na Woodstocku „dochodziło do szczucia na Kościół i promowało się wartości satanistyczne”? W niedzielę autor kontrowersyjnej wypowiedzi tłumaczył się jak potrafił, pisząc: „Dla mnie seks to właśnie przytulenie, to pieszczoty, to wszystko to, co możemy dać bliskiej osobie w najbardziej intymny sposób. Nie utożsamiajcie seksu jedynie ze stosunkiem płciowym!”. W całej „aferze seksualnej” zabrakło jednego istotnego elementu:

Woodstock to przecież święto rocka, często w czystej postaci, czytaj: „seks, drugs i rock and roll”. I cisną się tu na usta słowa starej piosenki „Odlotowa Dorota” grupy Pidżama Porno, zaczynającej się od słów: Batalistyczne gacie kąpią się w jodzie/ W słońcu się kąpią bezwstydne dziewczęta/ niestraszna jest im nuklearna zima/ Więcej seksu, seksu im potrzeba/ Więcej seksu, seksu im potrzeba. Jeśli jeszcze dla kogoś słowa „więcej seksu” traktuje dosłownie jako zachętę, spieszę z interpretacją zwrotu z kręgu muzyczno-rockowego: powyższa rada oznacza tyle, co: uspokój się, wyluzuj, zrelaksuj. Nawet za cenę seksu!

PW2017 Szymon Aksienionek DSC 7505P.O. Woodstockowicza

Biała koszula, czarne spodnie wizytowe do stąpania po polu namiotowym? Czemu nie! Nie wiadomo, czy obecność czołowych działaczy (aktualnie) opozycyjnych była prywatną wycieczką, lansowaniem mody „Woodstock Exclusive”, czy kampanią wyborczą z dużym falstartem, nie mniej ich obecność nie mogła nie być zauważona i komentowana przez stronę rządową. Może uczestnicy imprezy chętniej fotografowaliby się z przewodniczącym Platformy, gdyby miał typową, woodstockową koszulkę?

A jednak był gwałt

Niestety, to na co tak czekali przeciwnicy festiwalu, stało się rzeczywistością. Policyjne statystyki doniosły o 153 odnotowanych przestępstwach głównie z narkotykami i kradzieżami w tle. Do grona grzechów uczestników doszedł także gwałt i próba gwałtu, ciężkie uszkodzenie ciała, nieumyślne uszkodzenie ciała, rozbój oraz dwa zgłoszenia o fałszywym podłożeniu ładunku wybuchowego. Warto tu jednak oddać sprawiedliwość, że policjanci zatrzymali 118 osób, a interwencje były też udziałem Pokojowego Patrolu. Co ważne, nie było ani jednej ofiary śmiertelnej. Ostatecznie 4 tys. osób chroniło 250 tys. tłum, czyli dokładnie tylu, ilu mieszkańców liczy sobie Toruń lub Częstochowa. Dokonując prostej statystyki, czym jest 118 osób wobec 250 tysięcy? Woodstock, jako impreza podwyższonego ryzyka, musiał spełnić szereg urzędowych wymagań, w tym wprowadzenie barierek, które stały się solą w oku nie tylko organizatorów, ale także uczestników. Wielu z nich zwracało uwagę na to, że właśnie to one sprawiają, że czują się mniej bezpiecznie i nie podoba im się fakt, że festiwal promujący jedność, tolerancję, miłość i przyjaźń wiąże się z odgradzaniem od reszty świata.

Koncerty, błoto i Złoty Bączek

Na sześciu scenach dało się słyszeć muzykę, ale też stały się przestrzenią spotkań z osobami świata kultury, sztuki, polityki etc. Ojciec Paweł Gużyński, generał Mirosław Różański, Robert Biedroń, to tylko część gości zaproszonych do Akademii Sztuk Przepięknych, która przez trzy dni wypełniła się dyskusjami o społeczeństwie, polityce, problemach, które dotykają całe społeczeństwo, choć też nie zabrakło zabawnych momentów.

PW2017 Dominika Rutkowska DSC 7705Pamiętajmy, że Woodstock to przede wszystkim festiwal muzyki nie tylko rockowej. W tym roku ze sceny dało się słyszeć także jazz, folk, pop w wykonaniu zespołów polskich i zagranicznych. Pod Dużą Sceną gromadziły się tysiące, pod Małą – niewiele mniej. Kto był najlepszy, o tym każdy decyduje indywidualnie, jednak od pierwszej edycji wręczana jest nagroda Złoty Bączek. W Plebiscycie Złotego Bączka biorą udział wszystkie zespoły, które wystąpiły na Dużej i Małej Scenie festiwalu. Za występy podczas 22-tej edycji plebiscytu zostały wręczone 4 Złote Bączki. Dwa z nich za występ na Scenie Dużej - jeden dla zespołu z Polski, drugi dla kapeli ze świata i analogicznie za koncerty na Małej Scenie. Zwycięzcami za rok 2016 zostały grupy: „Hey”, „Materia”, „Bring me the Horizon” i „Nine Treasures”. Nie zabrakło także stałych atrakcji Najpiękniejszego Festiwalu Świata: Akcji Flaga, Runmagedonu i uczczenia godziny „W”. Duzi i mali mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, a pełnoletni oddać krew. Wytrwali kolejkowicze doczekali się zakupu nowych gadżetów z motywem tegorocznego przystanku. Aha! Choć pogoda dopisywała, znalazło się i trochę błota dla fanów tego typu kąpieli. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwał Pokojowy Patrol wraz z Medycznym Patrolem.

Koniec

Wielu trapi pytanie, czy 23. Przystanek Woodstock nie był tym ostatnim? Z pewnością jeszcze więcej osób dołoży wszelkich starań, aby ta kultowa już impreza trwała do końca świata i jeden dzień dłużej. Koniec końców Jurek podziękował za przybycie na Przystanek Woodstock i podkreślał to, co najważniejsze – bezpieczeństwo i bezpieczny powrót do domu. Dlatego jeszcze przed wyruszeniem w świat można było sprawdzić poziom alkoholu we krwi (wszak piwo „zielonej” marki lało się hojnie), aby w pełni bezpiecznie wrócić do swojej rzeczywistości. Pewnie jest ona mniej kolorowa, niż ta w Kostrzynie nad Odrą, ale to od ludzi zależy, czy atmosfera i solidarność Woodstocku przeniesie się na całą Polskę.

Wydarzenia

« Marzec 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Gospodarcze Wyzwania Roku 2018

Firma SECO/WARWICK jest reprezentantem przemysłu ciężkiego, jednak cechuje ją wyjątkowa lotność, jeżeli chodzi o podejmowanie wyzwań, kreowanie nowych idei i przekształcanie ich w czyn, skutkujący najlepszymi rozwiązaniami dla swoich klientów. Spółka od ponad 25 lat jest liderem w swojej kategorii. Jej portfolio obejmuje przede wszystkim innowacyjne rozwiązania w dziedzinie obróbki cieplnej metali. W szczególności specjalizuje się w rozwiązaniach typu end-to-end dla 5 kategorii: obróbki cieplnej w próżni, aluminium i w atmosferach oraz lutowania wymienników ciepła i metalurgii próżniowej. SECO/WARWICK jest przedsiębiorstwem globalnym. Całą grupę stanowi 11 spółek na 3 kontynentach, a posiada ona klientów w 70 krajach. Firma zapewnia swym klientom zarówno rozwiązania standardowe, jak i specjalnie dedykowane, opracowane przy współpracy z klientem. Dostarcza rozwiązania dla czołowych firm z branży samochodowej, lotniczej elektronicznej, maszynowej, narzędziowej, medycznej,...

Umowa o współdziałaniu zawarta między spółkami grupy Azoty ma być istotnym krokiem nie tylko w stronę usprawnienia efektywności ich działania, ale również optymalizacji polityki handlowej. To jednak nie koniec działań konsolidacyjnych. Zdaniem prezesa Wojciecha Wardackiego , współpraca czterech głównych spółek należących grupy: tarnowskiej, polickiej, puławskiej i kędzierzyńskiej, przynieść może błyskawiczne rezultaty wynikające z efektów skali i synergii. Jak informuje PAP, podpisana umowa to gwarancja realizacji spójnej wizji, opartej na jednolitej strategii marketingowej i handlowej. Współpraca dotyczyć ma segmentu agro, który stanowi blisko 60 proc. rocznych przychodów całej grupy. Konsolidacja w przypadku tak wielkiej grupy, jak Azoty oznacza przede wszystkim uporządkowanie i ujednolicenie ich działania. Zdaniem prezesa, niezbędne jest stworzenie podmiotu, który obsłuży grupę jako całość. W mysl tej idei powstaje Departament Korporacyjny Handlu Segmentu Agro, czyli wspólna...

Poważnym sukcesem chwalić się może Grupa PGNiG, które w zeszłym roku udało się zarobić na czysto 2,9 mld zł na czysto. Jest to rekord historyczny. Wspaniały wynik PGNiG, o którym pisze m.in. portal Money.pl, to wydarzenie, które bez wątpienia zapisze się złotą czcionką w firmowej kronice. Kluczem do sukcesu okazało się poszukiwanie oraz wydobycie gazu. W 2017 r. grupie udało się osiągnąć 35,86 mld zł przychodów, co było wynikiem o 2 mld zł wyższym niż w 2016 r. Zysk EBITDA to 6,55 mld zł, czyli prawie 1 mld zł więcej niż w roku poprzednim. I w końcu zysk netto, który w 2017 r. wyniósł 2,9 mld zł (w 2016 było to 2,35 mld zł). Jacek Frączyk, analityk Money.pl, zaznacza jednak, że są to na razie wielkości szacunkowe, które wkrótce zweryfikowane zostaną przez biegłego rewidenta. Publikację raportu okresowego za 2017 r. zapowiedziano 14 marca 2018 roku. PGNiG nie spoczywa na laurach. Grupa planuje intensywne inwestowanie w branżę wydobywczą. Trwają rozmowy dotyczące akwizycji złóż w...

Przekrój Biznesu

Pod względem produkcji mebli, Polska znajduje się na 6. miejscu światowego zestawienia. Krajowe firmy - takie jak Idźczak-Meble - wytrwale pracują nad utrzymaniem tej chlubnej pozycji. Przedstawiciele pozostałych segmentów rynku z podziwem, ale pewnie też z zazdrością, spoglądają na osiągnięcia polskiego meblarstwa. W 2016 r. wartość produkcji sprzedanej sięgnęła tutaj 42 mld zł. Aż 90 proc. wyprodukowanych mebli znalazło swoich klientów za granicą. O dobrą passę rodzimego rynku dbają firmy takie jak Idźczak-Meble. To wielkopolskie przedsiębiorstwo od niemal 30 lat bezustannie umacnia swoją pozycję na polskim rynku, śmiało wyglądając poza jego granice. Park maszynowy firmy Idźczak-Meble O drodze do sukcesu, ale również o planach firmy Idźczak-Polska rozmawialiśmy z właścicielem firmy, panem Marcinem Idźczakiem , dyrektorem ds. eksportu firmy. Idźczak-Meble to ugruntowana marka o silnej pozycji w swej branży. Jak wyglądała droga do osiągnięcia takiej pozycji? Nasza droga była bardzo...

Nie wielkość firmy świadczy o jej rozpoznawalności, ale produkt i ludzie, którzy o jego jakość dbają każdego dnia. Tak też się dzieje w przypadku „Muszynianki”, która od wielu lat nieprzerwanie towarzyszy Polakom w domu, pracy i na dalekich wyprawach. To właśnie prestiż firmy i zaufanie klientów spowodowały, że „Muszynianka” została nominowana do tytułu Autorytet Biznesu, co jest najlepszym dowodem na to, że mniejsze przedsiębiorstwa mogą być wzorem do naśladowania dla innych, również większych firm. Cenne minerały w zasięgu ręki Biotechnolodzy badający zawartość pierwiastków odżywczych w „Muszyniance” dbają o ich poziom, szczególnie o wysoką zawartość wapnia i magnezu, czyli składników bardzo często wymagających suplementacji w codziennej diecie. Dodatkowo, pijąc „Muszyniankę”, uzupełniamy niedobory takich pierwiastków jak potas, dzięki któremu sprawnie pracuje serce i układ krążenia, a także żelazo, które wspomaga gospodarkę tlenową w organizmie. Zawarte w niej wodorowęglany...

Niskie temperatury i niesprzyjająca aura na zewnątrz skłania nas do częstszego sięgania po tłuste lub słodkie jedzenie, co w efekcie odbija się na naszej sylwetce i samopoczuciu. A przecież nie trzeba wiele, żeby odżywiać się i smacznie, i zdrowo. Wystarczy sięgać po produkty wysokiej jakości, takie jak oferuje EkaMedica. EkaMedica to dynamicznie rozwijająca się polska firma, specjalizująca się w produkcji i wdrażaniu innowacyjnych suplementów diety, w formie soków, kapsułek, ale także maści i żeli, których dobroczynne działanie skutkuje poprawą zdrowia i jakości życia nawet najbardziej wymagających klientów w każdym wieku. Oryginalne i naturalne składy Sukces produktów EkaMedica jest efektem pasji właścicieli do zdrowego stylu życia, którzy stale poszukują rozwiązań, aby podnosić jakość naszego samopoczucia. Klienci doceniają przede wszystkim wysoką jakość produktów, doskonały smak oraz oryginalne, naturalne składy. Co więcej, produkty są wytwarzane w Polsce, więc nie tracą swoich...

Maszyny i design – może się wydawać, że te dwie dziedziny nie mają ze sobą nic wspólnego, tymczasem okazuje się, że połączenie ich sił tworzy potencjał do dalszego rozwoju firmy. Tak też się dzieje w przypadku AFM Defum, firmy, która od kilkudziesięciu lat przoduje w produkcji obrabiarek skrawających do metalu - centrów pionowych, tokarek kłowych, tokarek pionowych oraz nakiełczarek. Przy tego typu konstrukcjach zawsze najistotniejsze są walory techniczne i na to głównie patrzą klienci. Nie zapominajmy jednak, że przy tak poważnych inwestycjach pod uwagę bierze się także... wygląd maszyny. Ze względu na coraz większy wybór ofert maszyn o zbliżonych parametrach, klienci coraz częściej patrzą też na estetykę i wygląd, a nawet kolorystykę danego sprzętu. – W wielu wypadkach spotykamy się z koniecznością zastosowania kolorystyki maszyny komponującej się z barwami firmowymi klienta. Te trendy rynkowe skłaniają wielu producentów obrabiarek do zwiększania inwestycji w projektowanie coraz...

Minęło 10 lat od powstania Oddziału Ścian Szczelinowych Keller Polska. Z tej okazji 11 października 2017 w warszawskim hotelu Marriott zgromadzili się twórcy, pracownicy i goście Keller Polska, aby świętować i wspominać przełomową w historii firmy dekadę. Obchody 10. lecia rozpoczął Artur Gaszewski – dyrektor naczelny Keller Polska i (jak nie omieszkał wspomnieć prowadzący imprezę Tomasz Zimoch) były zawodnik drużyny Skra Warszawa, wraz z dyrektorem finansowym i członkiem zarządu Małgorzatą Bednarską-Sordyl , przywitał tłumnie zebranych gości i wspólnie zaprosili wszystkich do wspomnień, ale też i zabawy. 10 lat Oddziału Ścian Szczelinowych w 20 letniej historii firmy przybliżyli zebranym Piotr Nowacki i Łukasz Ledziński. – Nazywam się Piotr Nowacki i od zawsze jestem marzycielem – tak swoją przemowę rozpoczął założyciel OŚS, obecnie dyrektor oddziału w Poznaniu. – Nasz oddział powstał z marzeń, ale nie było łatwo. Mieliśmy może nie pod górkę, ale bardzo dużo początkowych zadań do...

Zdecydowana większość produktów spożywczych, z jakimi mamy do czynienia na co dzień, pełna jest barwników i sztucznych konserwantów. Równocześnie wzrasta świadomość konsumentów i coraz częściej sięgają oni po wyselekcjonowane produkty z najwyższej półki, takie jak EkaMedica. Firma EkaMedica powstała w 2001 roku w Kozach, aby produkować i dostarczać Klientom naturalne preparaty: suplementy diety w formie soków, tabletek, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz kosmetyki. Marka EkaMedica od początku swojej działalności kieruje się mottem Naturalnie Znaczy Zdrowo. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wieloletnie doświadczenie i wiedza, która pozwala łączyć doświadczenie czerpane z wieloletniej tradycji medycyny naturalnej z najnowszymi technologiami i osiągnięciami współczesnej nauki. Produkty EkaMedica dostępne są dla każdego, można je znaleźć w aptekach, sklepach zielarsko-medycznych, sklepach ekologicznych i ze zdrową żywnością. Produkty tej marki dostępne są...

Firma Idźczak-Meble przez ostatnie ćwierć wieku umacniała swoją pozycję nie tylko na polskim rynku, ale i zagranicznym. Nieustająca potrzeba doskonalenia produktów, a co za tym idzie postęp, zaowocowały wciąż poszerzającym się gronem usatysfakcjonowanych klientów. W swojej branży Idźczak to niekwestionowany Autorytet. Ktoś kiedyś powiedział, że jednym z sekretów powodzenia w biznesie jest zgrany zespół ludzi, dla których sukces firmy równoznaczny jest z ich prywatnym spełnieniem. Pracownicy Idźczak-Meble nieustannie podążają za najnowszymi trendami, wyznaczając przy tym trafne kierunki i realizując coraz ambitniejsze projekty. Pozwala to firmie z sukcesem brać udział w targach i wystawach w Europie, a także poza jej granicami. Ten uznany producent mebli wie również, jak robi się marketing, na co dowodem niech będzie nawiązanie współpracy ze światowej klasy piłkarzem — Łukaszem Piszczkiem, który został ambasadorem marki IDŹCZAK-MEBLE. Idźczak-Meble to firma obecna w przestrzeni...

Wymiana handlowa między Polską a Niemcami przekroczyła w minionym roku 100 mld euro. Jest to wynik historyczny. Rynek przeżywa dynamiczne zmiany. Firma Raben jest tego świadoma i robi wszystko, by zawsze być o krok do przodu. Polska jest dziś jednym z siedmiu najważniejszych partnerów handlowych Niemiec. Silny związek z rynkiem niemieckim (27% udziału w eksporcie i 23% w imporcie) sprawia, że nie pozostajemy obojętni na to, co dzieje się za nasza zachodnią granicą. Transport do państw Unii Europejskiej wzrósł w ciągu ostatniego roku o 2,6 proc., co przyniosło polskiej gospodarce 146,3 mld euro. Kontakty handlowe z Niemcami wzrosły z kolei o 3,1 proc. Przedsiębiorcy nie spoczywają na laurach. Świadomość zwyżkującej wymiany handlowej pozwala im na pewien optymizm, któremu powinna towarzyszyć wzmożona czujność. Większy import i eksport, ale również zmiany w prawie transportowym, dyrektywy unijne, brak dostępności kierowców, stawiają kolejne wyzwania przed branżą. Wyścig ze zmianami...

Przy ratowaniu życia małych pacjentów potrzebny jest nie tylko profesjonalizm, ale i pieniądze. Firma WIŚNIOWSKI kontynuuje swoje działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. W pierwszy poniedziałek września odbyła się konferencja, która zainaugurowała akcję „Razem ratujmy małe serduszka”. Firma WIŚNIOWSKI organizuje i koordynuje przebieg całej kampanii społecznej. Jej istotą jest zebranie funduszy dla celowej fundacji Schola Cordis, która wspiera innowacyjną Klinikę Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie i jej małych pacjentów, niejednokrotnie cudem wyrwanych z rąk śmierci. Akcję objęło swoim patronatem radio RMF FM oraz Dobry Tygodnik Sądecki. Najnowsza akcja to nie pierwsze działanie tego przedsiębiorstwa na rzecz społeczeństwa. Istota kampanii polega na kreatywnej współpracy firmy z jej Partnerami Handlowymi. Ci z nich, którzy zdecydowali się na uczestnictwo w akcji, przekażą na szczytny cel 0,5 proc. obrotu z firmą WIŚNIOWSKI, realizowanego w ciągu trzech miesięcy,...

Andrychowska Fabryka Maszyn S.A. to jedno z najstarszych polskich przedsiębiorstw. Firma powstała w 1946 roku i od ponad 70 lat jest czołowym polskim producentem obrabiarek. Rozmawiamy z Arturem Bartkowiakiem, Prezesem Zarządu AFM DEFUM. W ubiegłym roku AFM DEFUM obchodziła jubileusz 70-lecia. Czy jest pan w stanie wskazać szczególne momenty w historii firmy? Niewątpliwie ważnym momentem z formalnego punktu widzenia był rok 1946 – kiedy znacjonalizowano prywatne przedsiębiorstwo Ludwika Cytlinga i nadano mu nazwę Andrychowskiej Fabryki Maszyn. Ten okres uważa się za formalną datę powstania Firmy o obecnej nazwie. Z punktu widzenia obecnego kształtu przedsiębiorstwa i jego dorobku, istotne były przede wszystkim momenty związanie ze wzbogacaniem wiedzy i doświadczenia zakładu. Od początku AFM specjalizowała się w produkcji tokarek. Przełomowym momentem był rok 1976 i pozyskanie kontraktu na produkcję tokarek sterowanych numerycznie dla Firmy Boehringer. To wyzwanie przyniosło bezcenne...

WIG20 / WIG

Kursy walut

Zaloguj się

Lub zaloguj się ze swojego konta:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Logując się ze swojego konta zgadzasz się z postanowieniami Regulaminu portalu.

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera

Napisz do Nas!